دانلود نقشه معماری طراحی و اجرای ساختمان , پلان مسکونی و ویلایی طراحی داخلی و دکوراسیون

خانه هانسلمن

نام بنا: خانه هانسلمن (Hanselmann House)
معمار: مایکل گریوز
مکان: فورت وین (Fort Wayne)
سال ساخت : 1967
سبک معماری : پست مدرن کلاسیسم (پومو)

خانه هانسلمن , در طرح کلی, به صورت یک مکعب مستطیل با یک پله الحاقی کشیده, طراحی شده است. این خانه ساختمانی سه طبقه است که به جنبه های کارکردی آن توجه شده و از لحاظ شناخت علائم و معانی, شباهت خاصی به سبک لوکوربوزیه دارد. خانه در پلان, مرکب از یک مربع اصلی است که راهی کشیده با پله ای در انتهای آن, هم ورودی این خانه را به وجود می آورد و هم آن را به مربع های کوچک تر دیگر متصل می کند.
این طرح شباهت خاصی به طرح های موندریان دارد و یادآور هندسه انتزاعی و ترکیب بندی کارهای موندریان است. این خانه نقطه آغازی برای کارهای مایکل گریوز بود, ولی دیری نپایید که در آثار وی, ویژگی هایی که در این دو خانه مشاهده می شود, پشت سر گذاشته شدند و آثار او خصوصیات تازه ای یافتند که از پاره ای جهات, به کلی بی شباهت با کارهای نخستین این معمار است.
خانه ی هنسلمن از آنجا که ارائه از سبک هندسی ابتدایی می باشد، هم فیگوراتیو (نمایش تمثیلی فرم ها) و هم آبستره (انتزاعی) می باشد.تشخیص اینکه کدام یک از این قواعد بر دیگری چیره است دشوار است ، اگرچه این سوال با نگاهی به جهت گیری حرفه ای آینده ی گریوز اهمیت بیشتری می یابد.قطعا قسمتی از ترکیب بندی ، آبستره است چرا که به صورت فیزیکی وجود ندارد.از نظر تئوری فرم خانه نزدیک به دو مکعب است ، اما فقط یکی از مکعب ها ساخته شده است.حضور مکعب دیگر با جانمایی پله های ورودی ، دورتر از مکعب ساخته شده و در انتهای پلی طولانی مشخص شده است.